Darbuotojų rekomendacijos – viena karščiausių šių dienų temų. Darbdaviai remdamiesi rekomendacijomis tikisi gauti patikimą informaciją apie kandidatą, tačiau šių tikrinimas užima  reikšmingą laiko dalį.  Kita vertus, ieškantys darbo pateikia tik geriausias rekomendacijas apie save, tad ar jos nevirsta bereikšmėmis?

Didžiausias atsiliepimų apie darbdavius portalas „Glassdoor“ dalinasi darbuotojų rekomendacijų vertės tyrimo rezultatais:

  1. 80 proc. (iš 3,200 apklaustųjų) atrankų konsultantų ir žmogiškųjų išteklių specialistų teigė, kad vertindami kandidatą, jie kreipiasi į rekomendacijose nurodytus kontaktus arba jų ieško patys; 16 proc. kontaktuoja dar prieš kviečiant kandidatą į gyvą intervių. 
  2. 62 proc. teigė, kad buvę darbdaviai apie potencialų kandidatą atsiliepė gerai, tačiau paminėdami ir esminius trūkumus.
  3. Net 69 proc. darbdavių pakeitė nuomonę apie kandidatą po rekomendacijų tikrinimo.
  4. Po rekomendacijų tikrinimo 47 proc. darbdavių susidarė mažiau palankią nuomonę apie kandidatą nei iš CV palikto įspūdžio; 23 proc. pasisakė, kad susidarė geresnę nuomonę.
  5. Tik 31 proc. respondentų nepakeitė nuomonės apie kandidatą po rekomendacijų.
  6. Tuo tarpu 29 proc. pranešė gavę melagingą rekomendaciją.
  7. Po gautų rekomendacijų tikrinimo net 68 proc. įdarbintų kandidatų buvo kultūriškai tinkamesni.

Išvada – nors kandidatai pateikia, jų atžvilgiu, geriausias rekomendacijas, jos vienareikšmiškai vertingos ir reikalingos. Darbdaviai nėra linkę atsiliepiant apie kandidatą minėti tik gerąsias darbuotojo savybes. Jie suteikia potencialiems darbdaviams papildomos informacijos apie kandidato darbo etiką ir įpročius.

Naudodamiesi „Sharecruit“ galėsite pateiktus kandidatų profilius papildyti rekomendacijomis. Automatizuota sistema vienu paspaudimu išsiųs užklausą visiems kandidato nurodytiems asmenims, galintiems pateikti rekomendaciją. Sumažinsite melagingų rekomendacijų procentą ir atskleisite užslėptus kandidato talentus. Sharecruit“ rūpinasi jūsų lengvu atrankos procesu, todėl galite atsipalaiduoti ir pasiruošti įdarbinti geriausią specialistą!